Makijaż permanentny pielęgnuje się i goi się zupełnie inaczej niż kilka lat temu.
Brwi permanentne wykonuje się znacznie mniej inwazyjnie niż 5 lat temu co powoduję lżejszą rekonwalescencję . W większości przypadków brwi złuszczają się delikatnie, nie pojawiają się strupki. Brwi od samego początku od wykonania aplikacji są ciemniejsze o jakieś 30% niż efekt ostateczny. Po około 7 dniach złuszcza się lekko skórka z pigmentem i w kolejnych dniach kolor stabilizuje się w skórze.
1 zdjęcie przedstawia brwi bezpośrednio po zabiegu a 6 zdjęcie przedstawia brwi 10 dni po zabiegu.
Po 4 tygodniach następuje zazwyczaj pełna stabilizacja pigmentu i brwi jeszcze lekko ciemnieją. Zakładamy, że czym starsza osoba tym dłuższy okres gojenia się „rany”.
W związku z tym przyjmuje się że:
- do 30 roku życia korektę robimy po 4 tygodniach
- do 40 roku życia korektę robimy po 5 tygodniach
- do 50 roku życia korektę robimy po 6 tygodniach
- do 60 roku życia korektę robimy po 7 tygodniach
- powyżej 70 roku życia po 2 miesiącach
Tyczy się to również ust i kresek, ale nie trzeba ściśle trzymać się tych konkretnych tygodni, to jest optymalny czas, ale jeśli 80 latka przyjdzie po 4 tygodniach, a 30 latka po 8 tyg też nic się nie stanie. Najważniejsze żeby odczekać 28 dni bo przyjmuje się, że tyle minimum skóra potrzebuje żeby się zregenerować.
U nas pielęgnacje zawsze dokładnie wyjaśniamy i opisujemy w naszej ulotce.
Brwi goją się na sucho nie smarujemy ich niczym ani nie używamy kosmetyków przez okres 3 dni. Jedynie przecieramy wacikiem nasączonym przegotowaną wodą około 5 razy dziennie.
Po co?
Bo pierwsze dni może delikatnie sączyć się osocze i krew. Zależy nam aby mokrym wacikiem zetrzeć tę wydzielinę by nie dopuścić do powstania strupka.
Dlaczego?
Bo strupek może spowodować złe przyjęcie się rany. Może odpaść wraz z pigmentem w tym miejscu przez sen i rano na brwi będzie plama a po co? Nie ma strupka nie ma kłopotu ;). Stąd to przecieranie wacikiem.
Po 3 dniach rana się już zasklepia i można zacząć codzienną pielęgnację oczywiście starając się nie przemaczać zbytnio naszego makijażu. Możemy delikatnie zacząć smarować maścią od nas, wazeliną, alantanem aby nie czuć dyskomfortu, uczucia ściągnięcia, swędzenia.
A co z myciem głowy?
Zarówno w przypadku brwi, kresek czy ust pierwsze 3 dni nie bierzemy długich gorących kąpieli. Jeśli musimy umyć głowę omijamy buzię , bierzemy szybki prysznic letnią wodą . Nie bój się jak na sekundę pomoczysz swój makijaż permanentny nic się nie stanie, ale ważne jest by przez pierwsze 3 dni nie zaparzyć rany, czyli omijamy gorące kąpiele i smarowanie jakimiś Twoimi mazidłami ;) . Makijaż permanentny musi oddychać.
Usta goją się znacznie szybciej niż brwi.
U większości osób już po 3 dniach całkowicie złuszcza się tzw strupeczek i usta nie rażą. Tutaj pielęgnacja troszkę się różni ponieważ pierwsze 3 dni smarujemy minimalnie usta naszą maścią która dostajesz przy wizycie lub wazeliną, alantanem. Tak by nie odczuwać dyskomfortu. Bardzo mało i bardzo cienko. Po 3 dniach gdy ranka się już złuszczy można smarować usta do woli. Ile chcemy i jak grubo chcemy. Ale pamiętaj DOPIERO PO 3 DNIACH! Usta bezpośrednio po zabiegu mogą spuchnąć i zsinieć ale przeważnie od 3 h do 24 h to przechodzi.
Tak jak w przypadku brwi i kresek z ustami również trzeba odczekać minimum 4 tygodnie do pełnej stabilizacji pigmentu. Usta zaczynają w 2,3 tygodniu ciemnieć i nabierać regularnego koloru.
Kreski pielęgnuję się bez smarowania.
Strupki mają same odpaść. Przez pierwsze 3 dni nie moczymy oczu żeby nie doprowadzić do możliwości mechanicznego zerwania strupka . Możemy ewentualnie wykonywać sobie zimne okłady w tych pierwszych 3 dniach kiedy powieki mogą spuchnąć. Tuszować rzęsy zaczynamy wtedy gdy odpadną całkowicie strupki przeważnie jest to po 7/8 dniach od zabiegu.
NIE wolno oczu niczym smarować.
Mają goić się pierwsze 7 dni bez żadnych naparów czy kremów. Dozwolona jest jedynie przegotowana woda. Opuchlizna nie zawsze występuję ale przeważnie pojawia się starszym Paniom.
Ogólne zalecenia zawsze dajemy Wam po zabiegu na ulotce.